O‘zbekistonning Malayziyadagi elchixonasi hamda “Vatandoshlar” jamoat fondi tashabbusi bilan Kuala-Lumpur shahrida buyuk mutafakkir, shoir va davlat arbobi Hazrat Alisher Navoiy tavalludining 585 yilligi keng nishonlandi.
Ushbu sana munosabati bilan tashkil etilgan ma’naviy-ma’rifiy tadbirda O‘zbekiston elchixonasi vakillari, ta’lim muassasalari rahbarlari, o‘qituvchi va talabalar, shuningdek, Malayziyada tahsil olayotgan o‘zbekistonlik yoshlar ishtirok etdilar.
Tadbir davomida Alisher Navoiyning boy adabiy va falsafiy merosi, uning jahon adabiyoti va davlatchilik tarixidagi beqiyos o‘rni, shuningdek, yosh avlod ma’naviy tarbiyasidagi ahamiyati haqida so‘z yuritildi.
Shuningdek, “Vatandoshlar” jamoat fondi tomonidan Navoiy asarlari hamda bir qator badiiy adabiyotlar taqdim etildi.

По инициативе Посольства Узбекистана в Малайзии и общественного фонда "Ватандошлар" в городе Куала-Лумпур широко отмечалась 585-я годовщина со дня рождения великого мыслителя, поэта и государственного деятеля Хазрата Алишера Навои.
В духовно-просветительском мероприятии, организованном по случаю этой даты, приняли участие представители Посольства Узбекистана, руководители образовательных учреждений, преподаватели и студенты, а также узбекская молодёжь, обучающаяся в Малайзии.
В ходе мероприятия говорилось о богатом литературном и философском наследии Алишера Навои, его неоценимом месте в истории мировой литературы и государственности, а также о его значении в духовном воспитании молодого поколения.
Кроме того, общественным фондом "Ватандошлар" были представлены произведения Навои и ряд художественной литературы.